Çözüm Ortaklarımız

Aydın Plastik - Mühendislik Plastikleri

  • 2006 yılında iştirakımız olarak kurulan Pimar Plastik, mühendislik plastikleri üretimi alanında faaliyetini sürdürmektedir. Pimar Plastik, genel maksatlı ve proje ürünlerinde tecrübeli teknik kadrosu ve yenilikçi AR-GE anlayışı ile yaratıcı çözümler sunmaktadır.

  • Kendi petrokimya kaynaklarını işleyerek plastik endüstrisine yönelik mühendislik plastikleri üreten ilk üç firmadan biridir. Firmamız LG Chem firmasının mühendislik plastikleri alanında yetkili satıcılığını yapmaktadır.

  • Sağlık, beslenme ve materyal üretimi alanlarında bilim tabanlı üretim yapan, Avrupa'nın ve dünyanın en köklü şirketlerindendir. Ülkemizde DSM firmasının Poliamid ürünleri satışını 2000 yılından buyana gerçekleştirmekteyiz.

  • Polymer-Group firmasının üye firmalarından bir tanesidir. TechnoCompound, 1990 yılından bu yana otomotiv ve endüstriyel ürünlerde terzi usulü kompaund çözümleri sunan bir firmadır. Firmamız TechnoCompound firmasının TechnoFiber, TechnoFin, TechnoForce, TechnoMid, TecnoDur mühendislik plastikleri kompaund ürünlerini yurtiçi sanayi sektörüne sunmaktadır.

  • 1962 yılında Japon Daice Corporation ve Amerikan Celanese ortaklığında kurulmuş kısa sürede Asya, Amerika ve Avrupa pazarında konusunda lider olmuş dünyanın sayılı petrokimya firmalarındandır. Firmamız Türkiye POM pazarında Polyplastics teknolojisi tecrübesi ve kalitesi ile sanayicimize stoklu tedarik hizmeti sunmaktadır.

  • 2017 yılında Aydın Plastik iştirakı olarak kablo polimerleri konularında faaliyetine başlayan CABMER markası, ilerleyen yıllarda diğer endüstri dallarında öncü polimer çözümleri sunmayı hedeflemektedir. Solid izole PP, LLDPE, LDPE, MDPE, HDPE (siyah ve naturel), Solid İzole flexible PP, Kılıflık PP, LLDPE, LDPE,MDPE, HDPE (siyah ve naturel), Fiziksel Köpüren PE, Kimyasal Köpüren PE, Yıldız Separatör PE ürün gurupları üretim portföyleri arasındadır.

  • İsrail’in tek petrokimya üreticisidir. Carmel Olefins yüksek teknolojisi ve kalite anlayışı ile Poliolefin alanında yaratıcı,pratik, maliyet düşürücü ve rekabetçi ürünleri ile birçok uygulamada metal, cam ve ahşap malzemeleri bile ikame edebilecek çözümler sunar. Aydın Plastik, standart ve özellikli Polietilen-Poliproplen ürünlerinde Carmel Olefins kaynakları ile müşterilerinin destekçisidir.

  • Dünyaca ünlü bir Petrokimya kuruluşudur. Aydın Plastik, özel projelerde Repsol’ün geliştirdiği özellikli Polietilen ürünlerle çözümler sunmaktadır.

  • 1972 yılında kurulmuş Güney Kore’nin petrokimya alanında ilerlemesine liderlik etmiş köklü bir firmadır. İleri teknoloji ile üretilen Poliolefin gruplarında firmamız sürdürülebilir tedarik ve alternatif kaynak politikası çerçevesinde SK CHEM ürünlerini Türkiye pazarına sunar.

  • Masterbatch sektöründe ülkemizin köklü ve öncü firmalarındandır. Aydın Plastik, 1984 yılından bu yana Aksoy Plastik A.Ş nin renk ve katkı masterbatchlerinde yetkili satıcısıdır.